Opis łowiska

   ŁOWISKO NO KILL

                                                                                                                                                                                                    W zagłębieniu pomiędzy kaszubskimi wzniesieniami przed pierwszą wojną światową miejscowi gospodarze zaczęli wydobywać bardzo dobrej jakości torf, który służył im do ogrzewania domostw. Podczas eksploatacji złoża dokopano się do źródła które było na tyle zasobne , że wypełniło dolinkę tworząc przepiękne naturalne rozlewisko.

Łowisko ma powierzchnię dwóch hektarów i średnią głębokość 2 m , dzięki połączeniu naturalnej źródlanej wody i pozostałym złożom torfu ryby mają niepowtarzalne ubarwienie oraz  walory smakowe.

Decyzję o udostępnieniu stawu dla fanów agroturystyki z wędką podjęliśmy już dziesięć lat temu, musieliśmy tak zorganizować łowisko, żeby zachować jego naturalny wygląd i ekosystem i jednocześnie zapewnić optymalne warunki połowu.

Do dyspozycji wędkarzy przygotowaliśmy 7 cypli na tyle obszernych, że można na nich relaksować się (stoły i ławy, grille) z całą rodziną, dostępne są również dwie łodzie. Ponieważ chcemy zapewnić pełen relaks gościom zapraszamy określoną ilość wędkarzy do których dyspozycji jest również ocieplany budynek z paleniskiem i grillem, sanitariaty i parking na ogrodzonym terenie.

Na stawie znajduje się dziewięć pływających wyspy, na jednej z nich zadomowiły się żurawie, które mają co roku potomstwo, mamy dwie rodziny kaczek oraz niezliczone ptactwo leśne, zachowanie uroku tego miejsca i podzielenie się nim z naszymi gośćmi oraz połączenie tego z trofeami wędkarskimi jest dla nas celem nadrzędnym.

Okazy z którymi możecie się Państwo u nas zmierzyć rosną już ponad piętnaście lat, a ponieważ wybraliśmy emocje bez zabijania dużych egzemplarzy jest naprawdę sporo.

Posiadamy również swój narybek w mniejszym stawie , który udostępniamy młodym adeptom sztuki wędkarskiej w celach zdobywania pierwszych doświadczeń. Co roku młode osobniki są odławiane i przenoszone do dużego stawu. Nie dokarmiamy sztucznym pokarmem ryb i nie ingerujemy w ekosystem.

Posiadamy miejsca noclegowe CENA ZA DOBĘ OD OSOBY Z WĘDKOWANIEM  OD 90 PLN DO 110 PLN

Zapraszamy Państwa serdecznie
ekipa Karasiowa

SEZON 2019 OTWARTY!