top of page

W zagłębieniu pomiędzy kaszubskimi wzniesieniami, przed pierwszą wojną światową miejscowi gospodarze zaczęli wydobywać bardzo dobrej jakości torf, który służył im do ogrzewania domostw. Podczas eksploatacji złoża dokopano się do źródła, które było na tyle zasobne, że wypełniło dolinkę tworząc przepiękne naturalne rozlewisko.

Łowisko Karasiowo ma powierzchnię 2,5 ha i średnią głębokość 2 m. Dzięki połączeniu naturalnej źródlanej wody i pozostałym złożom torfu, ryby mają niepowtarzalne ubarwienie oraz  walory smakowe.

Decyzję o udostępnieniu stawu dla fanów agroturystyki z wędką podjęliśmy już 12 lat temu. Musieliśmy tak zorganizować łowisko, żeby zachować jego naturalny wygląd i ekosystem,

a jednocześnie zapewnić optymalne warunki połowu.

Do dyspozycji wędkarzy przygotowaliśmy 7 cypli na tyle obszernych, że można się na nich relaksować z rodziną (stoły, ławy, leżaki), dostępne są również łodzie z silnikami elektrycznymi.

Chcemy zapewnić pełen relaks wszystkim gościom, dlatego zapraszamy określoną ilość wędkarzy, do których dyspozycji jest również ocieplany budynek z paleniskiem i grillem, sanitariaty i parking na ogrodzonym terenie.

 

Na stawie znajduje się dziewięć pływających wyspy, na jednej z nich zadomowiły się na stałe żurawie, które co roku wydają na świat potomstwo. Mamy też rodziny kaczek oraz niezliczone ptactwo leśne, które można śledzić i fotografować z naszej obserwatorni nad samą wodą. Zachowanie uroku tego miejsca i podzielenie się nim z naszymi gośćmi oraz połączenie tego z trofeami wędkarskimi jest dla nas celem nadrzędnym.

Okazy, z którymi możecie się Państwo u nas zmierzyć rosną już ponad 18 lat, a ponieważ wybraliśmy emocje bez zabijania dużych egzemplarzy jest ich naprawdę sporo.

Posiadamy również swój narybek w mniejszym stawie, który udostępniamy młodym adeptom sztuki wędkarskiej w celach zdobywania pierwszych doświadczeń. Co roku młode osobniki są odławiane i przenoszone do dużego stawu. Nie dokarmiamy sztucznym pokarmem ryb

i nie ingerujemy w ekosystem.

METODY POŁOWU W KARASIOWIE

HAKI, KOTWICZKI, GŁÓWKI JIGOWE - BEZ ZADZIOROWE!

szczupak, okoń – spining, sztuczne przynęty, metoda muchowa, streamera

karaś złoty, karaś japoński, karp królewski, karp sazan, węgorz, słonecznica, lin, płoć – połowy z gruntu lub metodą spławikową

#łowiskonokill

Serdecznie zapraszamy na łowisko na Kaszubach!

bottom of page