top of page
1. Karasiowo – to łowisko typu „no kill”. Haczyki, kotwiczki oraz główki jigowe bez zadziorowe.  Złowione ryby wracają do wody.
– ryby powinny wracać do wody w dobrej kondycji (nie przetrzymujemy ryb w siatce)
– usuwamy we właściwy sposób kotwiczki i haczyki z pyszczków ryb
– jeżeli ryba jest zbyt uszkodzona, podduszona i nie pomaga wentylacja, pozostawiamy ją
w siatce i zgłaszamy osobie zarządzającej łowiskiem
2. Każdy wędkarz ma prawo zabrać ze sobą w sumie  drobnych ryb do 1 kg. (płoć, okoń, szczupak do długości 58 cm). Pozostałe gatunki wracają do wody.
3. Po zakończeniu wędkowania należy pokazać złowione ryby gospodarzowi lub osobie upoważnionej.
4. Dozwolone jest wędkowanie na dwie wędki z brzegu lub spining.
5. Udostępniamy łodzie wędkarskie tylko do spiningowania, zakaz wysiadania na wyspach
i przeciwległym brzegu. Są to miejsca gniazdowania żurawi oraz występowania roślin chronionych.
6. Zakaz trollingu.
7. Zakaz łowienia na żywe lub martwe ryby.
8. Połów ryb z brzegu dozwolony jest tylko od strony gospodarstwa. Przeciwległy brzeg pozostaje dla zwierząt i ptactwa.
9. Na łowisku obowiązuje zakaz kąpieli.
10. Wędkowanie odbywa się od wschodu do zachodu słońca, o każdej porze roku jest to inna godzina.
11. Przy połowie z gruntu i na spławik należy stosować żyłkę główną o średnicy minimum 0.20mm, a przyponu 0.18mm. Wymóg ten podyktowany jest tym, że przy cienkich żyłkach ryby urywają się
i haczyki pozostają im w pyszczkach. Przy połowie szczupaków, okoni minimum 0.35 mm oraz specjalny wytrzymały przypon. Dopuszcza się plecionkę.
12. Zanęcanie miejsca połowu za pomocą koszyczka zanętowego, przy metodzie spławikowej dopuszcza się niewielką ilość kul zanętowych - 1 kg. Dozwolone są wywózki zestawów z zanętą zdalnie sterowaną łódką.
13. Po zakończeniu wędkowania niezużyte i niepotrzebne zanęty i przynęty  należy pozostawić przy koszach na śmieci w plastikowych wiaderkach.
14. Wrzucanie resztek jedzenia, zanęt, petów i śmieci do wody jest surowo zabronione. Na całym terenie są śmietniki, jeśli nie wiesz gdzie coś wyrzucić, zapytaj. Szanujmy naturę :)

15. Matę, podbierak, rozwierak, szczypce do wyciągania sztucznych przynęt z paszczy mamy na wyposażeniu.

16. W Domu z Widokiem oraz Kwaterze obowiązuje całkowity zakaz palenia wszelkich wyrobów tytoniowych, e-papierosów i tym podobnych.

17. Goście mieszkający w Domu z Widokiem lub Kwaterze mogą przyjmować gości do godziny 22:00 na terenie domów z opłatą 20 zł od osoby. Jeżeli goście chcą korzystać z łowiska, wymagamy uzgodnionej opłaty, należy poinformować o tym gospodarza Pana Tomasza Kossakowskiego.

18. Niestosowanie się do powyższych zasad skutkuje dodatkową opłatą i  wyproszeniem z łowiska. Zastrzegamy sobie prawo do nie przyjmowania ponownie osób, które rażąco naruszają regulamin. Pragniemy by Karasiowo pozostało ostoją dla zwierząt, miejscem dla roślin chronionych oraz co najważniejsze, domem dla ryb, które pozostają w najlepszej kondycji do wędkarskich przygód.

bottom of page